gulnur-tanyeri-kesgin

Doğum Tarihi

1969

Şehir

Balıkesir

Ülke

Türkiye

2753

kez görüntülendi

Gülnur Tanyeri Kesgin Kimdir?

Gülnur Tanyeri Kesgin, 1969 yılında Balıkesir/Bandırma’da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Bandırma’ da tamamladıktan sonra, 1985 te Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü’nde yüksek öğrenimime başlamıştır. 1989 yılında bölüm birincisi olarak mezun olmuştur.

1996-97 yıllarında Çukurova Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümünde, “Kronik Hastalığı (Allerjik Astım, Nefrit ve Diyabet) Olan Çocukların Anne Babalarına Yönelik Bir Başaçıkma Eğitimi” başlıklı tezini vererek Yüksek Lisans Eğitimini tamamlamıştır.
1995-98 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Ana Bilim Dalında Psikolog olarak çalıştım.

1999-2005 yılları arasında, Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü ve Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümlerinde Doktora derslerini tamamlamıştır. 1998 yılından bu yana, Naz Önokul ‘ da Sorumlu Müdür olarak çalışmaktadır.

2012 yılı Haziran ayından bu yana Club per Bambini de Uzman Psikolog olarak danışmanlık yapmaktadır.

2013 yılında, Naz Eğitim ve Danışmanlık’ ta Uzman Psikolog olarak Bireysel Terapi, Çocuk ve Ergen Terapisi, Aile Terapisi ve Aile Danışmanlığı yapmaktadır.

Ankara’da pek çok Özel Okul ve Devlet Okulunda ve Belediyeler bünyesinde seminerler ve eğitim toplantıları düzenlemektedir. Ankara Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü ortaklığında pek çok projede Gönüllü Psikolog olarak çalıştı. Yurt içi ve Yurtdışında eğitim toplantıları düzenlemektedir. Bağımsız Anaokullarında Gönüllü Psikolog olarak ve Öğretmenler için Meslek İçi Eğitim Programları organize ederek çalışmaktadır.