gülizayla

Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

27 Nisan 1988

Şehir

Samsun

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa boga

1281

kez görüntülendi

Güliz Ayla Kimdir?

Güliz Ayla, 27 Nisan 1988 tarihinde Samsun’da dünyaya gelmiştir. 1998 yılında Samsun’da iki yıllık bir süre içerisinde Belediye Konservatuvarı Tiyatro ve Drama Bölümü’ne girmiş, çeşitli orkestralarda solistlik yapmıştır. Lise eğitimini ise Samsun Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.

2006 yılında “Adelaide” isimli gruba dahil olmuştur. Bu grupla Rock’n Dark Express Rock Müzik Yarışması’nda birinci olmuştur. Daha sonrasında Güliz Ayla, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Batı Müziği bölümünü kazanmıştır. Ardından Müjdat Gezen’in yazdığı iki müzikalin şarkılarını seslendirmiştir. Müzik kariyerindeki hayatına Metin Özülkü, Işın Karaca ve Extra Orkestra gibi isimlere vokal yaparak başlamıştır. Vokalistliğinin ardından albüm yapmaya karar vermiştir. Kararı süresince Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır ile çalışma fırsatı yakalamıştır. Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır, Güliz Ayla’nın albümünde prodüktör olamayı kabul etmişlerdir. Sonrasında ise Uluslararası menajerlik, organizasyon ve iletişim danışmanlığı firması olan “Day 1 Entertainment Turkey” ve müzik şirketi “Sony Music” ile sözleşme imzalamıştır.

Güliz Ayla, 16 Nisan 2015 tarihinde söz ve müziğini kendisinin yaptığı “Olmazsan Olmaz” adlı single parçasını piyasaya sürmüştür. 18 Eylül 2015 tarihinde Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır’ın prodüktörlüğünde kendi adını verdiği “Güliz Ayla” adlı albümünü yayımlamıştır. Albümde yer alan şarkıların söz ve müzikleri Güliz Ayla, Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır tarafından hazırlanmıştır. “Yalvarırım” adlı şarkısının müziğini ise ünlü sanatçı Yalın bestelemiştir. Albümün ikinci klibi sözünü Sıla Gençoğlu’nun, müziğini ise Dantis’in yaptığı “Bahsetmem Lazım” adlı şarkısına çekilmiştir. Güliz Ayla’nın bu şarkısı Türkiye Resmi Listesi’nde 5 numaraya kadar yükselmiştir.

Güliz Ayla, 20 Nisan 2016 tarihinde “İlk Öpücük Benden Olsun” adlı single parçasını yayımlamıştır. Şarkının söz ve müziğini Yalın hazırlamıştır. Klip çekimleri ise Nihat Odabaşı tarafından gerçekleştirilmiştir.

Kaynakça

www.haber61.net