gülçinergül

Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

30 Ekim 1985

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Akrep akrep

468

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Gülçin Ergül Kimdir?

Gülçin Ergül 30 Ekim 1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Aysel Ergül, babası Mustafa Ergül’dür. İlkokul yıllarında Pera Güzel Sanatlar Akademisinde piyano eğitimi almaya başlamıştır. Bu yıllarda Atatürk Kültür Merkezi Devlet Opera ve Çocuk Balesi Topluluğuna ve Çocuk Korosuna seçilmiştir. Çocuk oyuncu olarak “Kuşadam ve Prens”, “Kül Kedisi”, “Fındıkkıran”, “Uyuyan Güzel”, “Kral ve Ben”, “Midas’ın Kulakları” ve “Turandot” gibi oyunlarda uzun yıllar performans sergilemiştir. Orta ve lise öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde tamamlamıştır. AKM çocuk balesinde yedi sene görev almıştır. Yüksek lisans öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü’nde tamamlamıştır.

2004 yılında, AKM ve üniversitede tanışmış olduğu arkadaşları Eren Bakıcı, Yasemin Yürük ve Cemre Kemer ile “Hepsi” adında bir grupta yer almıştır. Hepsi grubu ile üç albüm ve iki single çalışması yapmıştır. Bu albümleri ile geniş kitlelerce tanınmıştır. 2006 yılında “Pepsi” reklamlarında oynamıştır. 2007 yılında ise iki sezon yayınlanan “Hepsi1” isimli dizide “Gülçin” karakterine hayat vermiştir.

“Hepsi” isimli gruptan 2009 yılında ayrılarak solo albüm çıkarma yolunda ilerlemiştir. 2011 yılında Avrupa Müzik etiketiyle “Bravo” isimli ilk solo single’ını hayranları ile paylaşmıştır. Bu çalışmada “Bravo”, “Yastıklara Sarılıp Yatar Mıydın” ve “Ara Ara” isimli söz ve müzikleri kendisine ait olan şarkıları yer almıştır. İlk klibini ise Bilboard Türkiye’de bir numara olan TTNET Müzik’te en çok dinlenilen şarkı olan “Ara Ara” isimli şarkısına çekmiştir.

Çalıştığı firmayı değiştiren Gülçin Ergül, 2015 yılında yeni firması Arpej etiketi ile “Bir Tanecik Aşkım” maxi single’ını çıkarmıştır. İlk klibini ise bu şarkıya çekmiştir. Uzun seneler tüm dünyadan çok sayıda önemli koreograf ve eğitmen ile birçok dans tarzında çalışmıştır. Kreatif dansçı olarak dans ettiği çağdaş işlerin yanı sıra, koreograflık üzerine çalıştığı dans kompozisyon projelerinden bazılarını sahnelemiştir.

Şarkıcı ve söz yazarı Gülçin Ergül, günümüzde single çalışmalarına başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Kaynakça

www.yeniakit.com.tr