gizemkaraca

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

9 Temmuz 1992

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Yengeç yengec

147

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Gizem Karaca Kimdir?

Gizem Karaca, 9 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Münevver Karaca, babası Cüneyt Karaca’dır. Aslen anne tarafından Arnavut, baba tarafından ise Selanik’lidir. Henüz 7 yaşındayken ailesi Amerika’ya taşındığı için çocukluğunu ABD ve Kanada’da geçirmiştir. Türkiye’de başladığı ilkokula, Newyork’ta devam etmiştir ve Florida’da bitirmiştir. 2007 yılında 14 yaşındayken İstanbul’a dönmüştür. Lise eğitimini ise İstanbul’da tamamlamıştır. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır. 2011 yılında bağlı olduğu Uğurkan Erez ajansından teklif almıştır. Gizem Karaca ise hazırlık sınıfında okulunu dondurmak zorunda kalmıştır.

“Muhteşem Yüzyıl” isimli dizinin ilk 4 bölümünde figüran olarak yer almıştır. 2011 yılında Miss Turkey Güzellik Yarışması’na katılan Gizem Karaca, 2.olmuştur. 2012 yılında yayınlanan “Eve Düşen Yıldırım” isimli dizide başrol oynayarak oyunculuk kariyerine başlamıştır. Hemen ardından “Emir’in Yolu” isimli ikinci dizisinde “Güneş Sancaktar” karakteriyle başrol oynamıştır. 13.bölümün ardından dizi yayından kaldırıldığı için kısa bir süre sonra Amerika’ya gidip New York Film Akademisi’nde oyunculuk eğitimi alan Gizem Karaca, yeni dizisi “Benim Hala Umudum Var” ile 2013 yılının yaz aylarında ekranlara dönüş yapmıştır.

2014 yılında “Seni Seviyorum Adamım” isimli ilk sinema filminde başrol oynamıştır. 2014 yılının Haziran ayında Star TV’de yayınlanmaya başlayan “Güzel Köylü” isimli dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile birlikte başrol oynamıştır. 2017 yılında “İçimdeki Fırtına” dizisinde rol almaya başlamıştır. Aynı zamanda yine 2017 yılı içerisinde “Kara Sevda” dizisine “Komiser Mercan” rolü ile katılmıştır ve bir kaç bölüm sonra ayrılmıştır.

Son olarak ise yönetmenliğini Ayhan Özdemir ve Zeynep Korkmaz’ın yaptığı “Sosyetik Gelin” isimli dizide “Selin” karakterine hayat vermektedir.

Başarılı oyuncu Gizem Karaca, 16 Eylül 2017 tarihinde işletmeci Kemal Ekmekçi ile evlenmiştir.

Kaynakça

www.milliyet.com.tr