Unvan

Model

Doğum Tarihi

23 Nisan 1995

Ülke

ABD

Burç

Boğa

1595

kez görüntülendi

Gigi Hadid Kimdir?

23 Nisan 1995 tarihinde Los Angeles, ABD’de dünyaya gelen Gigi Hadid’in tam ismi Jelena Noura Hadid’dir. Babası Filistinli Mohamed Hadid, annesi ise Hollanda asıllı Amerikalı eski model Yolanda Foster olan Gigi Hadid’in, Bella adında bir kız kardeşi ve Anwar adında da bir erkek kardeşi vardır. Gigi Hadid’in babası tarafından Marielle ve Alana adında iki üvey ablası vardır. Annesi ve babası 2000 yılında ayrılmıştır ve annesi 2011 yılında Kanadalı müzisyen, 14 Grammy ödülü kazanmış David Fosterle evlenmiştir. Gigi Hadid, 2013 yılında Malibu High School’dan mezun olmuştur. Liseden mezun olduktan sonra New York’a taşınmıştır ve modellik yapmaya başlamıştır.

Gigi Hadid henüz iki yaşındayken ünlü Guess şirketinin “Baby Guess” reklamında oynamıştır ve mankenlik kariyerine başlamıştır. 2012 yılından itibaren tekrar “Guess” markasının yüzü olmuştur. 2014 yılının Şubat ayında New York Moda haftasında ilk kez podyuma çıkmıştır ve “Desigual” markasının gösterisini yapmıştır. 2014 yılında eski sevgilisi Avustralyalı şarkıcı Cody Simpson’un “Surfboard” adlı şarkısının video klibinde oynamıştır. 2015 yılının Ocak ayında “Maybelline” markasının için kameralar karşısına geçmiştir. 2015 yılında Pirelli takvimi için cesur pozlar veren Gigi Hadid, kariyerinde bir anda yükselmiştir.

Modelliğe başladıktan kısa süre sonra “Chanel”, “Michael Kors”, “Max Mara”, “Marc Jacops” gibi dünyaca ünlü markaların defilelerinde yer almıştır. Aynı zamanda “Elle”, “Vogue”, “VMAN”, “Sports”, “Illustrated”, “Paper Magazine” ve “Schön” gibi dergilerde de yer almıştır.

2015 yılının Ağustos ayında Calvin Harris’in “How Deep Is Your Love” isimli klibinde oynamıştır. Yine 2015 yılının Kasım ayında kendisi gibi modellik yapan ve çok yakın arkadaşı olan Kendall Jenner ile Victoria’s Secret Fashion Show podyumunda yürümüştür. Milano Moda Haftası’nda yine arkadaşı Kendall Jenner ile birlikte “Those Wrecked By Success”, “Real Housewives of Beverly Hills” ve “Virgin Eyes” gibi dizi ve filmlerde de oyunculuk yapmıştır.

Gigi Hadid, Cody Simpson ve Joe Jonas ile birlikteliğinden sonra 2015 yılının Kasım ayından itibaren dünyaca ünlü müzik grubu “One Direction” ile tanınan ve ardından gruptan ayrılan Zayn Malik ile olan ilişkisinde de ayrılık kararı almıştır.

Kaynakça

www.hurriyet.com.tr www.haberler.com