furkanandıç

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

4 Nisan 1990

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Koç koc

166

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Furkan Andıç Kimdir?

Furkan Andıç, 4 Nisan 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesi Boşnak, babası Trabzonludur. İlkokulu ve liseyi Ataşehir’de okumuştur. 2007 yılında liseden mezun olduktan sonra Ukrayna’ya gitmiştir. Ukrayna’da Kiev Politeknik Üniversitesi’nde ilk sene hazırlık ve dil eğitimi almıştır. İkinci senesinde ise ekonomi bölümünde okumuştur. Eğitim sistemindeki denklik koşulu yüzünden İstanbul’a geri dönmek zorunda kalmıştır. Bir süre Bilgi Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde okuyan genç oyuncu, daha sonra 2011-2012 eğitim senesi 1.döneminde Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne yatay geçiş yapmıştır.

Furkan Andıç, birçok reklam filminde oynayarak oyunculuk kariyerine başlamıştır. 2007 yılında “Eti Bi Dolu”, 2008 yılında “Vatan Computer”, 2011 yılında ise “Turkcell” ve “Marmara Forum AVM”‘nin reklamlarında oynamıştır. 2011 yılında “Kolej Günlüğü” dizisinde Mert karakterini canlandırarak televizyonlarda gözükmeye başlamıştır.

2012 yılında “Adını Feriha Koydum Emir’in Yolu” dizisinde Furkan Andıç “Selim” karakterini oynamıştır.

2012 yılında, başrollerinde Songül Öden, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci ve Evrim Solmaz’ın oynadığı “Umutsuz Ev Kadınları” dizisinde rol alarak Levent karakterini canlandırmıştır.

2013 yılında “Yağmurdan Kaçarken” adlı dizide Carlos Martin, Ezgi Asaroğlu, Ayça Erturan, Ali Ersan Duru, Ebru Şancı, Serkan Şenalp, Doğukan Polat ile beraber rol almıştır.

2014 yılında ise “Kaçak Gelinler” dizisinde başrollerini  Açelya Topaloğlu, Selin Şekerci, Deniz Baysal, Fırat Albayram ile paylaşmıştır. Bu dizi sayesinde iyice tanınarak ün sahibi olmuştur. Ve farklı bir çok dizi ve sinema filminde yer almıştır.

Son olarak 2019 yılında yayınlanmaya başlayan “Her Yerde Sen” isimli dizide “Demir Erendil” karakterine hayat vermektedir.

Kaynakça

www.haberturk.com www.star.com.tr