fikret_ileri

Unvan

Doktor

Doğum Tarihi

28 Şubat 1957

Şehir

Ankara

Ülke

Türkiye

Burç

Balık balik

1888

kez görüntülendi

Fikret İleri Kimdir?

28 Şubat 1957 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1974 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi (AÜTF)’ne girdi. Mesleki açıdan eğitimin ilk basamağı sayılabilecek temel tıp eğitimini tamamlayarak 1980 yılında tıp doktoru olarak mezun oldu.

O sırada iç hastalıkları ile ilgili bir branşta ihtisas yapmak istediğinden AÜTF Nöroloji Ana Bilim Dalında araştırma görevlisi olarak asistanlığa başladı. Bir yıl süren nöroloji kliniğindeki çalışmaların sonunda cerrahi branşlara ilgisi arttı.

Özellikle kulak burun ve boğaz ilgi odağı haline geldi. Bunun üzerine nöroloji kliniğinden ayrılarak, 1981 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi (GÜTF) Kulak Burun Boğaz (KBB) Ana Bilim Dalında asistanlık eğitimine başladı. 1985 yılı sonunda da KBB uzmanı oldu. Ankara SSK Dışkapı Hastanesi 2 KBB kliniğinde zorunlu hizmetini tamamladı ve aynı klinikte 1995 yılına kadar başasistan kadrosunda görev yaptı. Bu dönem içinde askerlik görevini tamamladı.

1995 yılında Yrd. Doç. olarak GÜTF KBB Ana Bilim Dalında akademik kariyere başladı. 1996’da Doçent, 2001’de de Profesör unvanını aldı.

Halen GÜTF KBB Ana Bilim Dalında öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Evli, biri kız biri erkek iki çocuk babasıdır.