feridehilalakın

Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

8 Mart 1996

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Balık balik

671

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Feride Hilal Akın Kimdir?

Feride Hilal Akın 8 Mart 1996 yılında İstanbul’da doğmuştur. Uzun yıllardan itibaren Ankara’da yaşamıştır ve liseyi burada bitirmiştir. İlk sahne çalışmasına ise 17 yaşında başlamıştır.

Feride Hilal Akın, sosyal medya üzerinden paylaştığı müzik çalışmaları ile geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Enbe Orkestrası ile çıkardığı “Bilir Mi?” isimli şarkısı ile çok sevilmiştir. İlyas Yalçıntaş gibi isimlerle de düet yapan Feride Hilal Akın “Gizli Aşk” isimli şarkısıyla da büyük bir çıkış yakalamıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Show TV ekranlarında yayınlanan “Yeni Gelin” isimli dizide “Şirin” karakterini canlandırarak yaşamıştır. “Yeni Gelin” isimli dizinin jenerik müziğini söylemek için stüdyodayken dizinin hem yönetmeni hem de yazarı Ersoy Güler’le tanışmasıyla dahil olmuştur.

Başarılı şarkıcı Feride Hilal Akın şimdilerde ise “Yok Yok” isimli pop albümü ile müzik listelerinin ilklerinde yer almıştır ve başarılı bir şekilde müzik hayatına devam etmektedir.

Kaynakça

www.aksam.com.tr