fatmagülfakı

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

3 Şubat 1990

Şehir

Konya

Ülke

Türkiye

Burç

Kova kova

278

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Fatmagül Fakı Kimdir?

Fatmagül Fakı 3 Şubat 1990 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Henüz küçük yaşlardayken ailesi ile birlikte Hatay’a taşınmıştır ve çocukluk yılları burada geçmiştir. Sonrasında ise ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Eğitim hayatında ise Aydın Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünde lisans eğitimi almıştır.

2010 yılında üniversitesinin ardından kısa bir süre Türk Hava Yolları’nda hosteslik yapmıştır. Ardından spikerlik ve sunuculuk ile başlayan Fatmagül Fakı, kariyerine oyunculuk ile devam etmiştir. 2011 yılında “Muhteşem Yüzyıl” isimli dizide Mihrimah’ın Cariyesi karakterine hayat vermiştir. Daha sonra 2014 yılında “Yapışık Kardeşler” isimli sinema filminde “Tülay” karakterini canlandırmıştır. Güzelliği ve sempatik tavırları ile kısa sürede herkesin beğenisini kazanmıştır. Asıl çıkışını 2013 yılında yayınlanan Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Survivor” isimli yarışma sayesinde yaşamıştır. Survivor yarışması sonrasında ise Kanal D ekranında yayınlanmaya başlayan “Magazin D” sunuculuğunu üstlenmiştir. 2015 yılında ise “Güneşin Kızları” dizisinde Didem karakterini canlandırmıştır.

Kaynakça

www.ensonhaber.com www.magazinhaberleri.com