Doğum Tarihi

4 Ekim 1984

Şehir

Bitlis

Burç

Terazi

453

kez görüntülendi

Faruk Gezen Kimdir?

Faruk Gezen 4 Ekim 1985 tarihinde Bitlis’in Ahlat İlçesi’nde doğdu.

Ankara’da deniz ürünleri üzerine kurdukları restaurantta yaptıkları yenilikçi balık yemekleri ve ilginç sunumlarıyla dikkatleri çekmeyi başaran Faruk Gezen, her geçen gün sektörde daha da büyüdüklerini ifade ediyor.

Sosyal medyada olduğu gibi bir çok televizyon kanalında da yaptıkları yemek programlarıyla dikkat çekmekte olan Gezen, çeşit çeşit balık yemekleri ve ilginç sunum tarzlarıyla çok beğeniliyor. Kardeşler, yapmış oldukları birbirinden farklı ve leziz balık yemekleriyle Türkiye’de ün saldı.

Sosyal medya fenomeni de olan Faruk Gezen, balık yemeklerini tatmak için bir çok siyasetçi, iş adamı ve ünlü sanatçıları ağırladıklarını belirterek, “Sabır ve azim ile çalışan bir insanın elde edemeyeceği başarı yoktur. Meslek hayatımıza memleketimiz Ahlat’tan başlayarak Ankara’da deniz ürünleri ile mesleğimizin geleceğine ışık tuttuk. Dünyaya açılıp deniz ürünlerinde tek marka olana kadar çalışmaya devam edeceğiz.

Kendisi gibi Şef olan kardeşi Mehmet ile birlikte Ankara’da faaliyet gösteren Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) tarafından 2019 yılında yılın şefleri seçildi.

Faruk Gezen, ayrıca deniz ürünlerini nasıl keseceğiniz, temizleyeceğiniz ve pişireceğinizin videolarını gösteren kendinden başlıklı bir YouTube kanalı yönetiyor.

Kaynakça

https://www.haberler.com/