Ertem Şener Kimdir?

18 Temmuz 1975 tarihinde Malatya‘da doğmuştur.

İstanbul 50. Yıl İNSA Lisesi’ni bitirdikten sonra Muğla Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu.

1995 yılında bir radyoda çalıştı. Ardından Muğla‘da bölgesel bir televizyonda ve sonrasında TGRT‘de 1996’da profesyonelliğe adım attı. Burada İtalya Seri maçlarının anlatımını yaparken, spor bültenleri ve program sunuculuğu da yaptı. Çok kısa bir süre Kanal 6‘da çalıştı.

1997 Ağustos’un da Star TV‘ye transfer oldu. Star TV’de Şampiyonlar Ligi maçlarının anlatımı, sunumu, Telegol, Futbolig programlarının yapımcılığı-sunuculuğunu gerçekleştirdi. Star Tv’de anlattığı Şampiyonlar Ligi maçları sayesinde ismini duyurdu.2001 yılında İtalya‘da Fatih Terim ve Türk futbolcularının takibi için bir süre Milano‘da özel bir haber ajansı adına çalıştı. 2002 yılında Star TV’ye geri döndü.

Gülşen Şener ile evlidir. Ömer, Kerim ve Nurefşan adlarında 2 oğlu bir kızı vardır.2012 yılında Kanal D‘de yayınlanan “Kazanmak İçin Bir Dakika” isimli programı sundu.

TV8 ekranlarında 2012 yılında yayınlanan, Afrika‘nın beşiği Kenya‘da gerçekleşen yarışma programı “Trophy Türk” sunuculuğunu Helin Avşar ile birlikte Ertem Şener yaptı. Burcu Çetinkaya ile birlikte Billur Kalkavan, Berksan Özer, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Beyaz TV Spor Müdürü görevini yapan Ertem Şener, aynı zamanda Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı ve Abdülkerim Durmaz’ın yorumlarıyla katkıda bulunduğu  Beyaz Futbol / Derin Futbol adlı programı sunmakta iken 2 Ekim 2020’de kanaldan istifa ederek programdan ayrıldı. Yerine Onur Yıldız geldi. 3 Ağustos 2022 tarihinde ise programın sunuculuğuna geri döndüğünü açıkladı.

Kendisine ait bir prodüksiyon şirketi ve ‘Medyahaber.com’ haber sitesi vardır.

Ödülleri :
2012 – En İyi Spiker Ödülü

Kaynakça

https://www.haberler.com/