erkankolçakköstendil

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

16 Ocak 1983

Şehir

Bursa

Ülke

Türkiye

Burç

Oğlak oglak

464

kez görüntülendi

Erkan Kolçak Köstendil Kimdir?

Erkan Kolçak Köstendil 16 Ocak 1983 yılında Bursa’da doğmuştur. Bursa Atatürk Lisesi’nden mezun olmuştur. Lise yıllarında futbolculuk yapmuştır ve Bursaspor’da oynamıştır. Daha sonrasında Erkan Kolçak Köstendil futbol kariyerinden vazgeçerek tiyatroya yönelmiştir. Yükseköğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde yapmıştır.

Tiyatro çalışmalarına Tuncay Özinel Tiyatrosu’nda başlamıştır. “AuT” ve “Karşı Cinsle Tanışma Sanatı” isimli oyunlarda farklı karakterleri canlandırmıştır.2005 yılında “Kurtlar Vadisi Pusu” isimli dizinin üçüncü sezonunda “galerici” rolünü canlandırarak televizyon hayatına ilk adımını atmıştır. Sinema hayatına ise ilk defa 2008 yılında “Güz Sancısı” adlı filmde “nümayişçi” rolü ile başlamıştır.

Erkan Kolçak Köstendil, 2009 yılında “Facebook Dizisi” olarak bilinen “Mukadderat” adlı diziyi yazmıştır. Aynı yıl içerisinde “M.A.T” isimli polisiye dizisinde “Emre” karakterini canlandırmıştır. Senaryosunu yazıp yönettiği “Vakit” adlı kısa film, 2010 yılında gerçekleşen Sinepark 4. Kısa Film Festivali’nde, Eskişehir Kral Midas Kısa Flim Festivali’nde, 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödüller almıştır.

2009-2010 yılları arasında “Sakarya Fırat” isimli dizide canlandırdığı “Er Mahmut Karakum” karakteri ile tanınmaya başlamıştır. Ardından “Torbacının Esrarı”, “Babalar ve Evlatlar”, “Merhamet” ve “One Night in İstanbul” gibi yapımlarda yer almıştır. “Ulan İstanbul” adlı dizide “Karlos” karakteri ile ünü yayılmıştır ve tanınmıştır.

2014 yılında “Yağmur: Kıyamet” isimli sinema filminde “Şenol” karakterini ve “İtirazım Var” adlı sinema filminde ise “Süpermen” karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında “Muhteşem Yüzyıl” isimli tarihi dizide “Şahin Giray Han” karakterini oynamıştır.

Şimdilerde ise 2017 yılında başlayan Ay Yapım’ın “Çukur” isimli dizisinde “Vartolu Sadettin” karakterini canlandırmaya devam etmektedir.

Erkan Kolçak Köstendil, bir süredir aşk yaşadığı ve kendisi gibi oyuncu olan Cansu Tosun ile 2018 yılının Ağustos ayında evlenmiştir.

Kaynakça

www.sozcu.com.tr