eliz_sakucoglu_kimdir

Doğum Tarihi

1984

Şehir

Hatay

3084

kez görüntülendi

Eliz Sakuçoğlu Kimdir?

Eliz Sakuçoğlu 1984 yılında Antakya’da doğdu. Küçük yaşta ailesi ile birlikte Almanya’nın Bremen şehrine göç etti. Eğitimini Almanya’da tamamladı. Almanya’da olduğu sürede bir mağazada çalıştı. Ardından tasarımcılık yaptı.

Eliz Sakuçoğlu’nun anne ve babası 1992 yılında boşanmasının ardından 2005 yılında Türkiye’ye dönerek İstanbul’a yerleşti. İstanbul’da Gaye Sökmen Ajansı’na bağlı olarak fotomodellik yapmaya başladı.

Eliz Sakuçoğlu bir dönem Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Ardından başrollerinde Hülya Koçyiğit ile Ediz Hun gibi ünlü isimlerin rol aldığı “Asla Unutma” isimli televizyon dizisinde 3 bölüm rol alarak televizyon ekranlarında oyunculuk performansı sergilemeye başladı.

Eliz Sakuçoğlu, 2006 yılında Acun Ilıcalı‘nın sunuculuğunu yaptığı ve çekimleri Arjantin‘de yapılan Fear Factor yarışmasına katılarak birinci oldu ve büyük ödül 50 bin TL kazandı. İmaj danışmanlığı, oyunculuk, moda tasarımcılığı ve fotomodellik gibi kimlikleri bulunan Sakuçoğlu, birçok ünlü isme kliplerinde giyecekleri kıyafetleri hazırladı.

Bunları yaparken tasarımcılık da elden bırakmadığı şarkıcı Sıla, Ayşe Hatun Önal gibi ünlü isimlerin klip kostümlerini de tasarladı. Eliz Sakuçoğlu, hala daha tasarımcılık işine devam ediyor ve birçok ünlü isimle çalışıyor.

Eliz Sakuçoğlu, 10 Ekim 2008‘de Almanya‘nın Passau kentinde şarkıcı Murat Boz ile evlendi. Çift, 14 Ağustos 2012 tarihinde Diyarbakır‘ın ilçesi Hazro’da Asliye Hukuk Mahkemesi’nde anlaşmalı olarak boşandı.

Eliz Sakuçoğlu’nun kız kardeşi Duygu Sakuçoğlu ameliyatla erkek oldu ve ismini ise Poyraz Sakuçoğlu olarak değiştirdi.

Beran Benan, Hakan Sabancı, Ekin Mert Daymaz, DJ Semih Ergün gibi bir çok isimle aşk yaşadığı basında yer aldı.

Eliz Sakuçoğlu iyi derecede İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir.