Doğum Tarihi

19 Ocak 2001

Şehir

Ankara

Burç

Oğlak

954

kez görüntülendi

Elif Şahin Kimdir?

2001 yılında Ankara’da doğan Elif Şahin, 190 boyunda ve pasör mevkiinde görev yapıyor. Elif Şahin, altyapısında yetiştiği Karayolları Genç Takımı ile 2017-2018 sezonunda Türkiye ikinciliği elde etti. Milli Takımlarda da forma terletmiş olan genç yetenek, U18 kategorisinde Dünya dördüncülüğü, U19 kategorisinde Avrupa dördüncülüğü ve Balkan ikinciliği elde etti. Eczacıbaşı Dynavit’le 2020 AXA Sigorta Kupa Voley Şampiyonluğu ve 2022 CEV Kupası Şampiyonluğu yaşayan Elif, 2022 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde mücadele etmek için A Milli Kadın Voleybol kadrosuna dahil oldu.

Elif Şahin’in imza sürecinde Kulüpten yapılan açıklamada, “Kulübümüze geldiği günden bu yana büyük bir gelişim gösteren genç ve yetenekli pasörümüz Elif’le sözleşme yeniledik. İnanıyoruz ki birlikte daha nice başarılara imza atacağız” denildi.

İmza sonrası görüşlerini aktaran Elif Şahin, “İki yıldır formasını giydiğim Eczacıbaşı’nı her zaman ailem olarak gördüm. Kulübe ilk geldiğim günden bu yana yıllardır buradaymışım gibi hissettim ve bunu devam ettirebilmek benim için çok özel bir duygu. Üç yıl daha bu formayı gururla taşıyacağım için çok mutluyum” dedi.

Kaynakça

www.eczacibasisporkulubu.org.tr