Doğum Tarihi

2 Aralık 1971

Şehir

Çorum

Burç

Yay

915

kez görüntülendi

Elif Çakır Kimdir?

Elif Çakır, Çorum’un İskilip ilçesinde 1971 yılında doğan Karar gazetesi yazarı Elif Çakır, “Alaylı gazeteci” olarak bilinir. Ankara’da ilk öğretim eğitimini tamamlayan Elif Çakır, gazeteciliğe muhabir olarak başladıysa da, mesleğini daha sonra, TİMAŞ yayınlarında “Basın Danışmanı” olarak sürdürdü.

TİMAŞ, Elif Çakır için gazetecilik mesleğine geri dönüşün yollarını açtı. Hem de köşe yazarı olarak. Akşam, Taraf ve Star’da köşe yazdı. 15 Nisan 2015 yılında kurulan Karar gazetesinde yazmaya başladı. Halen Karar’da yazarlık yapıyor.

AK Parti iktidarlarıyla birlikte yıldızı parlayan Elif Çakır ismini 2013 yılındaki Gezi olaylarıyla birlikte daha çok duyduk. Kamuoyunda “Kabataş tacizi” olarak bilinen olayda, Elif Çakır ses getiren (!) bir röportaj yaptı. Kabataş’ta bir AK Partili belediye başkanının gelini saldırıya uğramış, taciz edilmişti! “Kadınlar küfrediyor, erkekler vuruyordu” başlağı ile Star’da röportajı yayımlanan Elif Çakır’ın karşısında başörtülü bir kadın (ZD) oturuyordu… ZD, Kabataş’taki saldırıda kendisine ve bebeğine şiddet uygulandığını, hatta erkeklerin üzerine işediğini söylüyordu.

Sonradan ortaya çıkan kamera görüntüleri, gerçeği yansıtmıyordu. Elif Çakır işte bu yüzden “Kabataş yalancısı” olarak anılmaktadır.

2015 yılından bu yana Karar gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır. 14 yaşında takmaya başladığı türbanını 50 yaşında, Temmuz 2021’de çıkarmasıyla gündeme geldi.

Kaynakça

https://www.gazeteoku.com/