Doğum Tarihi

1999

Şehir

Mersin

10522

kez görüntülendi

Eda Sakız Kimdir?

1999 yılında dünyaya gözlerini açan Eda Sakız’ın boyu 1.68 cm, kilosu ise 60’tır. Aslen Mersin doğumlu olan Sakız, yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir. Hayallerine giden yolun İstanbul’dan geçtiğini düşündüğünü bu sebeple de İstanbul’a taşınmaya karar verdiğini belirtmiştir. “Lise mezunuyum. Üniversiteye gitmedim. Anneme destek olmak için liseye giderken çalışıyordum. Okumak için para biriktirmek istedim. Otelde çalışıyordum”

5 yıl kadar bir otelde barmen olarak çalışmıştır. Daha sonra sosyal medya üzerine yoğunlaşmış, maddi olarakta kendisine getirileri olması ve hayallerini gerçekleştirmek adına mesleğini bırakmıştır. Hayranları için Antalya da 3 kez buluşma gerçekleştirmiştir.

Tiktok kariyerine 2019 yılında başlamıştır. Tiktok, instagram ve youtube video kanalında binlerce takipçisi bulunmaktadır. Bu sayılar her geçen gün artmaktadır.

İlerleyen süreçte müzik ile de ilgili projeleri olan güzel isim kendi bestelerini yapmak istemenin yanı sıra cover çalışmalarını da hayranları ile paylaşmayı düşünmektedir.

2021 yılında Youtube kanalında yayınlamış olduğu ‘Son Kere Dinle’ isimli şarkısı ile müziğe başlamıştır.

Kaynakça

https://www.timeturk.com/