Doğum Tarihi

1 Mart 1976

Şehir

İzmir

Burç

Balık

357

kez görüntülendi

Ebru Akel Kimdir?

1 Mart 1976 yılının Mart ayında İzmir’de dünyaya geldmiştir. Televizyon sunucusu ve oyuncu olan Ebru Akel, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale bölümünde mezun olmuştur. Belini sakatladı için dansçılık kariyerine son veren ve sunuculuk yapmaya başlayan Akel, ilk kez 1997 yılında ‘’Motor Life’’ programı ile kamera karşısına geçti. 1998-2000 yılları arasında ‘’Kara Melek ‘’ dizisinde rol alan Ebru Akel daha sonra ‘’Hepsi Gerçek’’, ‘’Best Model of the World’’ gibi programların sunuculuğunu yaptı.

2003 yılında ise ilk kez ekrana gelen evlilik programlarında sunucu olarak yer alan Ebru Akel, Ben Evleniyorum, Biz Evleniyoruz ve Gelinim Olur musun? adlı programlarda sunuculuk yaptı.

2005 yılına geldiğimizde ise Size Anne Diyebilir miyim? programında sunucu olarak yer alan Ebru Akel, 8,5 saat boyunca canlı yayın yaparak bir rekora imza attı. 2010/2011 yılları arasında ise televizyonda yayınlanan ‘’Küçük Sırlar’’ dizisinde rol aldı.

İş adamı Özer Sancak ile 2012 yılında nikah masasına oturan Ebru Akel, 2020 yılında evliliğini sonlandırdı. Şimdilerde ise Bu Sabah programında sunucu olarak görev yapan Ebru Akel’in Eren Sancak adında bir kızı bulunmaktadır.

26 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanmaya başlayan Bu Sabah programında sunuculuk yapan Ebru Akel, Show TV ekranlarında yer almaya devam ediyor.

Kaynakça

https://www.karar.com/