Unvan

Sunucu

Doğum Tarihi

17 Haziran 1983

Burç

İkizler

4977

kez görüntülendi

Dilara Gönder Kimdir?

Dilara Gönder , 17 Haziran 1983 yılında Herrenberg Almanya’da doğdu. Babasının işi nedeniyle 6 yaşına kadar Almanya’da yaşadı. Ailesi ile Türkiye’ye dönüş yaptı, İzmir’e yerleşti. Liseyi İzmir Bornova Anadolu Lisesinde okudu. Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü mezunu. Solfej dersleri alan Gönder, keman çalıyor, resim yapıyor aynı zamanda Lisanslı atletizmci ve masa tenisi sporcusu.

2004’te 2.sınıf öğrencisiyken hem tecrübe kazanmak hem de iş hayatına atılmak için FB TV’ de Musıc Box isimli programla sunuculuk hayatına başladı. 2005’in sonunda haber okudu. Lig TV’de 2,5 yıl çalıştıktan sonra TRT’de Formula 1’e geçti. F1 2010 sezonunun başından itibaren başarılı röportajlar gerçekleştiren Dilara Gönder, kariyerine NTV Spor’da devam ediyor.

2014 yılında Kanal D’de yayınlanan “Ne Diyosuun” adlı dizide rol almıştır. Bu rol Gönder’in ilk oyunculuk deneyimidir. Başrollerinde İlker Aksum ve Dilara Gönder’in oynadığı Ne Diyosuun dizisi beklenen reytingi alamadığı gerekçesiyle Mart (2014) ayının başında yayından kaldırıldı.