dilara-altinkan

Doğum Tarihi

1969

Şehir

Ankara

2337

kez görüntülendi

Dilara Altınkan Kimdir?

Dilara Altınkan, 1969 yılında Ankara’da doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü’nde gördüğü eğitimin ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirerek ekonomi üzerine ikinci lisans diplomasını aldı.

Profesyonel iş yaşamına, D.F.K International Independent Auding Company’de Bağımsız Denetçi olarak başladı. Hisse senetleri, borsa, mali tablolar, şirket denetimleri ile geçen ve Esbank’ta Kredilerden Sorumlu Uzman Yönetici olana kadar süren rakamlar ile hayatı için, 1995 yılında Antony Robins’ın “Sınırsız Güç” ve “İçindeki Devi Uyandır” kitaplarını okumasıyla, büyük değişim kararını aldı.

Kişisel gelişim ve iletişim alanında aldığı çok sayıda eğitimi uzmanlaşma yolunda ulusal ve uluslararası elliye yakın eğitim ve sertifika takip etti. Dünya’nın ve Türkiye’nin önde gelen master eğitmenlerden Quantum Yaşam, Kariyer Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Satış Koçluğu, Yönetici Koçluğu, KOBİ Koçluğu, NLP, Hipnoz, İletişim, öğrenmeyi öğrenme, hızlandırılmış öğrenme, modelleme, Meta Coaching, eğitimcinin eğitimi, hızlı okuma ve hafıza teknikleri eğitmenlik eğitimi, nefes koçluğu ve Silva eğitimlerini aldı.

Profesyonel olarak 1,5 yıl boyunca eğitmenlik ve koçluk çalışmaları yapan Altınkan, 2008 yılında Koçluk Merkezi’ni kurmuş ve uzmanlık alanı ile ilgili eğitimler vermeye başlamıştır.

Profesyonel koçluk eğitimi almak isteyen bireylere eğitimler vermesinin yanı sıra, profesyonel olmak isteyenlere “Eğitmenlik Eğitimleri” vermektedir. Bu güne kadar üç yüzü aşkın kişiye sertifikalı koçluk eğitimi vererek, koçluk mesleğini profesyonel olarak yapmalarına öncü olmuştur.

İki çocuk annesi olan Dilara Altınkan, çok sayıda öğrenci ve yetişkine bireysel koçluk seansları yaparak bilgilerini danışanları ile paylaşmakta ve kendi gelişimi için eğitimler almaya devam etmektedir.