dilandeniz

Unvan

Manken, Oyuncu

Doğum Tarihi

07 Mart 1996

Şehir

Sivas

Ülke

Türkiye

Burç

Balık balik

1803

kez görüntülendi

Dilan Çiçek Deniz Kimdir?

Dilan Çiçek Deniz, 1995 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Babası Orhan Deniz, annesi Hale Temizyürek’tir. Liseler arası Tiyatro Yarışması’nda oyunculuk ödülü alan Dilan Çiçek Deniz, Ege Üniversitesinde Turizm Rehberliği okurken asıl istediği bölümün karşılaştırmalı edebiyat olduğuna karar vererek sınavlara tekrar girip karşılaştırmalı Edebiyat Bölümün’e geçiş yapmıştır. Henüz 15 yaşındayken “Güneşi Annem Sandım” adlı bir şiir kitabı çıkarmıştır.

Tiyatro ve oyunculuktan hariç olarak bir süre modellik yapmıştır. 2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmıştır ve 2. olmuştur. Ardından 2015 yılında Miami’de organize edilen Kainat Güzellik Yarışması’na katılarak Türkiye’yi temsil etmiştir.

İlk deneyimini Star TV’de yayınlanan “Tatlı Küçük Yalancılar” adlı dizisinde “Ebru” karakterini canlandırarak yaşamıştır. 2015 yılında “Güneşin Kızları” dizisine dahil olarak “Elif” karakterine hayat vermiştir. İlk başrolünü ise 2016 yılında yayınlanan “Bodrum Masalı” isimli dizi ile yapmıştır.

2016 yılında, gösterdiği oyunculuk performansıyla Pantene Altın Kelebek ödüllerinde yıldızı parlayan ödülüne layık görülmüştür.

Şimdilerde ise Show TV’de yayınlanmaya devam eden ve fenomen olan “Çukur” dizisinde “Sena Koçovalı” karakterini canlandırmaya devam etmektedir.

Kaynakça

www.haberler.com