deryaulug

Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

21 Şubat 1986

Şehir

İzmir

Ülke

Türkiye

Burç

Balık balik

2361

kez görüntülendi

Derya Uluğ Kimdir?

Ünlü pop müzik sanatçısı Derya Uluğ, 21 Şubat 1986 İzmir’de doğmuştur ve aslen İzmir’lidir. Annesi ev hanımı babası ise tekstilcidir. Toplamda 3 kardeş olan Derya Uluğ, aralarında en küçükleridir.

Müziğe karşı olan ilgisi 2-3 yaşlarında başlamıştır. Ayna karşısında şarkı söylerek başlayan Derya Uluğ, kasetlere ses kaydı yaptığını dile getirmiştir. Babasının kasetleri dinlemesi ve tasviyesi üzerine, 8 yaşında bir radyo programı yarışmasında ‘Aldırma Gönül’ isimli şarkı ile yarışmaya katılmıştır. Derya Uluğ, katılmış  olduğu yarışmada ise birinci olmuştur. Müzik hayatına hızla devam eden şarkıcı koroya katılmış, keman çalmayı öğrenmiş ve ilerleyen zaman diliminde ‘9 Eylül Üniversitesi’ için konservatuara hazırlanıp operada şan dersleri almıştır. Hazırlanmış olduğu konservatuar bölümü için meslek sahibi olamayacağını ve müzik öğretmenliği okumasının daha iyi olacağını tavsiye eden bir öğretmeni sayesinde konservatuar sınavına girmemiş, ‘Muğla Üniversitesi’nde’ müzik öğretmenliği bölümünü kazanmıştır. Okumuş olduğu bölümü derece ile bitirmeyi başarmış ve ardından ‘İstanbul Haliç Üniversitesi’ devlet konsevatuarında yüksek lisans yapmıştır.

Müzisyen bir arkadaşı sayesinde Türkiye’nin en sevilen sanatçılarından biri olan Ebru Gündeş ile çalışmaya başlamış ve yaklaşık 3.5 yıl kadar bir süre vokalistliğini yapmıştır. Ardından kendi albümünü çıkarmak istediğini söyleyen Derya Uluğ, Ebru Gündeş ile yollarını ayırmıştır.

2016 yılında ‘Okyanus’ isimli albüm ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapmıştır. Kısa bir süre içerisinde üst sıralarda yer almış ve büyük bir beğeni toplamıştır.

Sevgilisi ise Müzisyen, piyanist Asil Gök‘tür.

Kaynakça

www.cnnturk.com www.haber7.com