denizbaysal

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

5 Nisan 1991

Şehir

İzmir

Ülke

Türkiye

Burç

Koç koc

87

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Deniz Baysal Kimdir?

Deniz Baysal, 5 Nisan 1991 tarihinde İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Karşıyaka İlköğretim Okulu’nda tamamlamıştır. Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Annesi ve babası, henüz beş yaşındayken ayrılmıştır. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Dış Ticaret bölümünü bitiren Deniz Baysal, 10 yıl boyunca Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nda görev almıştır. Tiyatro hocasının teşvikleri ve destekleri ile oyunculuğa başlamıştır.

Deniz Baysal oyunculuk hayatındaki ilk deneyimini 2011 yılında başrollerini Bülent İnal ve Bergüzar Korel’in paylaştığı “Bitmeyen Şarkı” dizinde konuk oyuncu olarak yaşamıştır. Ardından “Derin Sular” dizisinde “Nisan” karakterini canlandırmıştır. 2012 yılında senaryosu Mahsun Kırmızıgül’e ait olan “Babalar ve Evlatlar” filminde rol almıştır. 2014 yılında “Aşk, Ekmek ve Hayaller” dizisinde “Karaca” karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında yayınlanan “Kaçak Gelinler” adlı dizide canlandırdığı “Kainat” karakteri ile iyice tanınan Deniz Baysal, son olarak “Fazilet Hanım ve Kızları” dizisinde “Hazan Çamkıran” karakterini canlandırmıştır.

Deniz Baysal, Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile evlilik yolunda ilk adımını atmıştır ve 2018 yılında İzmir’de nişanlanmıştır.

Kaynakça

www.sozcu.com.tr