demetözdemir

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

26 Şubat 1992

Şehir

Kocaeli

Ülke

Türkiye

Burç

Balık balik

155

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Demet Özdemir Kimdir?

Demet Özdemir 26 Şubat 1992 yılında Kocaeli’nin İzmit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ablası Derya Özdemir, abisi Volkan Özdemir’dir. Demet Özdemir henüz 8 yaşındayken annesi ve babası ayrılmıştır. Ayrılığın ardından annesi ile birlikte İstanbul’a kalıcı olarak yerleşmiştir. Lise eğitimini akşam lisesinde tamamladıktan sonra dansa yönelmiştir. Dans eğitiminin ardından ünlü ses sanatçısı Bengü’nün dans ekibinde yer almıştır. Esnek hareketleri ile dikkatleri üzerine çeken Demet Özdemir, Efes kızlarından biri olmayı başarmıştır.

2009 yılında şarkıcı Mustafa Sandal’ın “Ateş Et” klibinde dansçı kız olarak yer almıştır.

Demet Özdemir 2012 yılında oynadığı “Pegasus” reklam filmi ile ekranların tanınan yüzü olma şansını elde etmiştir. Oyunculuk kariyerine 2013 yılında “Sana Bir Sır Vereceğim” adlı dizide “Aylin” karakterini oynayarak başlamıştır. Ardından Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde oynadığı “Kurt Seyit ve Şura” isimli dizisinde “Alya” karakterini canlandırmıştır. “Tut Sözünü” isimli sinema filminde ise “Demet” karakterini canlandırmıştır. Star TV’de yayınlanan, başrolleri Yusuf Çim ile paylaştığı “Çilek Kokusu” isimli dizide “Aslı” karakterini canlandırmıştır.

Şimdilerde ise 2018 yılının Temmuz ayından itibaren Star TV’de yayınlanan “Erkenci Kuş” adlı dizide “Sanem” karakterini canlandırmaktadır. “Erkenci Kuş” isimli dizisindeki performansı ile Ortadoğunun en prestijli ödül töreni Murex D’or Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Kaynakça

www.milliyet.com.tr www.sozcu.com.tr