cemrekemer

Unvan

Sanatçı

Doğum Tarihi

17 Şubat 1985

Şehir

İstanbul

Ülke

Türkiye

Burç

Kova kova

177

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Cemre Kemer Kimdir?

Cemre Kemer, 17 Şubat 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası İslam Kemer, aynı zamanda menajerliğini de yapan annesinin ismi ise Şebnem Özberk’dir. Annesi ile babasının boşanmasının ardından annesi bekarlık soyadını almıştır. Dilan ve Sehle adlarında iki kız kardeşi vardır. Lütfü Banat İlkokulu ve Sedar Simavi İlkokulu’nda okumuştur. İlkokuldan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde bale eğitimi almıştır. Atatürk Kültür Merkezinde Çocuk ve Gençlik Balesi’nde çeşitli çocuk bale oyunlarında değişik rollerde görev almıştır.

Şan ve piyano dersleri almış olan Cemre Kemer, çeşitli müzik kliplerinde oyuncu olarak yer almıştır ve reklamlarda oynamıştır. Ünlü şarkıcı İsmail YK’nın klibinde de rol almıştır.

2005 yılında aynı zamanda çocukluk arkadaşları olan Eren Bakıcı, Gülçin Ergül, Yasemin Yürük ile birlikte “Hepsi” isimli müzik grubu kurmuştur. Bu grubun menajerliğini Cemre Kemer’in annesi, Şebnem Özberk yapmıştır.

2006 yılında “Pepsi” sponsorluğunda Sezen Aksu ile Türkiye turnesine çıkmıştır. Ardından Kenan Doğulu ile birlikte 40 derece partileri’ne katılmıştır. Yine 2006 yılında “Kısık Ateşte 15 Dakika” isimli sinema filminde “Hepsi” grubu ile birlikte filmde rol almıştır.

13 Mayıs 2007 yılında “Hepsi1” isimli dizisinde Cemre Kemer, Eren Bakıcı, Gülçin Ergül, Yasemin Yürük oynarken diğer rollerde Belma Canciğer de rol almıştır. 2007-2008 yıllarında toplamda 2 sezon süren “Hepsi1” dizisinde “Cemre” karakterini canlandırmıştır. Bu oyunculuk deneyiminin yanında “Avrupa Yakası” ve “Benim Annem Bir Melek” isimli dizilerde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

2009 yılında yönetmenliğini Mete Özgencil’in yaptığı “Kayıp Çocuklar Cenneti” isimli filmde “Hepsi” grubu olarak Cemre Kemer, Yasemin Yürük, Gülçin Ergül, Eren Bakıcı’nın haricinde Mehmet Aslan, Saygın Soysal, Gökhan Keser de rol almıştır. Ancak çekim aşamasında yaşanan bazı sorundan sebebi ile film bitirilememiştir. 2011 yılının sonlarına doğru Kral POP’la “Hepsi1” grubu ile Türkiye turnesine çıkmıştır.

2013 yılında çekimleri Kuşadası’nda gerçekleştirilen Alman yapımı “Pinokyo” isimli filmin Türkçe dublaj kadrosunda Alp Kırşan ve Cemre Kemer yer almıştır. Bu filmde Cemre Kemer, “Koko” isimli karakterin sesine hayat vermiştir.

Aşk hayatında ise 2015 yılında Emir Medina isimli erkek arkadaşı ile başlayan birlikteliğine devam etmektedir.

Kaynakça

www.yeniakit.com.tr