cemil-tekin

Doğum Tarihi

13 Kasım 1963

Şehir

Karabük

Burç

Akrep akrep

2587

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Cemil Tekin Kimdir?

Cemil Tekin, 13 Kasım 1963 tarihinde Karabük’te doğdu. 1975 yılında Karabük Anayasa İlkokulundan, 1978 yılında Karabük Yenişehir Ortaokulundan, 1981 yılında Karabük Ticaret Lisesinden mezun oldu.

1988 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden, 2012 yılında Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu.

1981 yılında çalışma hayatına başladı. 1996 yılında Çare Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Limited Şirketini kurdu. 2006 yılında Çare Bağımsız Denetim Derecelendirme Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirketini kurdu.

2009 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi BURKENT Bursa Kent Sigorta Aracılık Hizmetleri Anonim Şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğüne atandı. Halen Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Cemil TEKİN çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yapmaktadır. Bunlar arasında; Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Temel Eğitim Staj Merkezi Başkan Vekilliği, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa şubesinde 3 dönem başkanlık, TR41 BEBKA Kalkınma ajansı kalkınma kurulu üyelikleri bulunmaktadır.

Halen Güzide İlim ve Kültür Vakfı Başkanı, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi, Mükellef Hakları Platformu Başkan Yardımcısı, Bağımsız Denetçiler Derneği Bursa temsilcisi olarak, sivil toplum kuruluşlarında vazife yürütmekte olan Cemil TEKİN evli ve bir çocuk babasıdır.