cemil-samast

Doğum Tarihi

1924

Ölüm Tarihi

3 Mart 2014

Şehir

Trabzon

Ülke

Türkiye

1519

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Cemil Samast Kimdir?

Cemil Samast, 1924 yılında Trabzon, Akçaabat’ta doğdu. 1950 yılında Kore Savaşı’na katıldı ve Gazi oldu. 1962 yılında Bursa’ya yerleşti ve Göynüklü Köyü’nde Yeni Mahalleyi kurdu. Uzun süre Almanya, Libya gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye’nin farklı illerinde çalıştı.

Bursa’nın Mudanya ilçesinin Göynüklü Köyü’nde yaşayan Kore gazisi Cemil Samast çiftçilik yaptı. 3 Mart 2014 tarihinde vefat etti. Hayatını Türk milletinin bekasına, birlik ve bütünlüğüne adamış olan Kore Gazisi Cemil Samast, Mudanya’nın Göynüklü köyündeki aile kabristanına defnedildi.

Kore gazisi Cemil Samast, aynı gün son yolculuğuna askeri törenle uğurlandı. Cenazeye Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Mudanya Garnizon Komutanı Kıdemli Binbaşı Tayfun Paşaoğlu, Mudanya Emniyet Müdürü Rıdvan Sülün, Gaziler Derneği üyeleri ile siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

cemil-samast-1cemil-samast-3
cemil-samast-2  cemil-samast-4 cemil-samast-5