cansel-elcin

Doğum Tarihi

20 Eylül 1974

Şehir

İzmir

Burç

Başak basak

1828

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Cansel Elçin Kimdir?

20 Eylül 1973 yılında İzmir, Tire’de doğdu.

Cansel Elçin,9 yaşından bu yana Fransa-Paris’te yaşamını sürdürmektedir. İlk ve orta eğitimini Paris’te, lycée racine’de tamamladıktan sonra aile işini devam ettirmek üzere ekonomi ve sosyal bilimler okuyan sanatçı, bir süre ticaretle uğraşsa da akşam kursları ile başladığı Tiyatro serüvenine, konservatuara yaşı tutmadığı için, Fransa’nın önde gelen Tiyatro okullarından Ecole Florent’e yazılarak devam etti.
Ecole florent’ten sonra, New yorkta actor’s studiolarını kuran Lee strasberg’in oğlu John Strasberg ile Jack Garfein’den sinema ve tiyatro dersleri aldı.
Okulu dereceyle bitirmesiyle birlikte Fransa’nın çeşitli bölgelerinde birçok temsilde sahne alarak profesyonel Tiyatro yaşamına adım attı. Tiyatronun yanı sıra çeşitli reklam ve sinema filminde rol alan sanatçı aynı zamanda senaryosunu da kendisinin yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği “Papillon” adlı kısa bir film çekti.
Bir temsilde kendisini izlemeye gelen Ferzan Özpetek ile tanışan Cansel Elçin, yönetmenin Haremsuare adlı filmiyle kamera arkasında cast oluşumu, ve çekim konusunda deneyim kazandı, bu paylaşım ayrıca kendisine Türkiye nin önde gelen kadın yönetmenlerinden Tomris Giritlioğlu ile çalışma fırsatı da sundu.

Tomris Giritlioğlu ile tanışmasıyla birlikte Türkiye’de oyunculuğa başladı ve Kırık Kanatlar adlı dizi ile Türkiye’de sanat hayatını sürdürmeye karar verdi. Hatırla Sevgili adlı televizyon dizisi ile kamera karşısına geçen sanatçı dizide Ahmet karekterini canlandırmaktadır.

Filmleri :

2006 – Küçük Kıyamet
2004 – « L’EQUILIBRE DE LA TERREUR » Jean-Martial LEFRANC
2004 – « TU VAS RIRE MAIS JE TE QUITTE » Philippe HAREL
2002 – “A PLUS POLLUX ” Luc PAGES
2001 – “L’ART (DELICAT) DE LA SEDUCTION” Richard BERRY
1999- “LE CCUR A L’OUVRAGE ” Laurent DUSSAUX
1998 – “HAREM SUARE” Ferzan ÖZPETEK (oyuncu olarak degil)
1997 – “IRMA VEP ” Olivier ASSAYAS

Yer aldığı tv filmleri :

2004 – « NAVARRO -UNE FEMME AUX ABOIS » José PINHEIRO
2002 – “LA CRIM’ ” Denis AMAR
1999 – “ROUTE DE NUIT” Laurent DUSSAUX

Yer aldığı tiyatro oyunları :

2002 -“La Salle d’eau”
2001 -“Silence Complice”
1997-2001-“Appelez-Moi Chef !” ou “Cellule 118
1996- American Buffalo