canbonomo

Unvan

Sanatçı, Şair

Doğum Tarihi

16 Mayıs 1987

Şehir

İzmir

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa boga

319

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Can Bonomo Kimdir?

Can Bonomo, 16 Mayıs 1987 tarihinde Sefarad Yahudisi bir ailenin çocuğu olarak İzmir’de dünyaya gelmiştir. Müzik hayatına henüz sekiz yaşındayken gitar çalarak başlamıştır. Ortaokul ve lise hayatı boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon bölümünde okumuştur.

Ses prodüksiyonu stajı için gittiği Radyo Klas ve Number 1 FM’e daha sonra radyoculuk için başvurarak kabul edilmiştir. Ardından Can Bonomo Show adlı programına başlamıştır. Bir süre sonra Radio N101’e geçerek programına burada devam etmiştir.

Can Bonomo, MTV Türkiye’den gelen teklif üzerine Rock’n Dark Express adlı programını sunmaya başlamıştır. Üniversitede verilen ödevi için hazırladığı “Hoppala” adlı kısa filmi daha sonra Facebook isimli sosyal medya hesabına yüklenmiştir ve film çok paylaşılarak ilgi toplamıştır. Dizi projesi için çalışan Seray Sever bu filmi izledikten sonra Can Bonomo’yu bularak görüşmeye davet etmiştir. Görüşmeye giden Can Bonomo kendisine sunulan başrol teklifini kabul ederek “+18” adlı dizide oynamaya başlamıştır.

Tanıştığı albüm yapımcısı Can Saban’a bir demo kaydedip göndermiştir. İki yıl süren çalışmalarının ardından ise Can Saban’ın yapımcılığını üstlendiği “Meczup” adlı ilk albümü 2011 yılının Ocak ayında yayınlanmıştır. 22,24 ve 26 Mayıs 2012 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilmiş, 2012 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edeceği 9 Ocak 2012 tarihinde duyurulmuştur. 22 Şubat 2012 tarihinde, “Türkiye’nin Şarkısı” adlı programda söz ve müziğini kendi yazdığı “Love Me Back” şarkısını tanıtmıştır. 24 Mayıs 2012 tarihinde yapılan ikinci yarı finalde ilk on arasına girmiştir ve 26 Mayıs’ta gerçekleştirilen finalde yarışmaya hak kazanmıştır. Final gecesi 112 puan alarak yarışmayı yedinci sırada tamamlamıştır. 2012 yılının Aralık ayınca “Aşktan ve Gariplikten” adlı ikinci albümünü yayınlamıştır. 2014 yılının Aralık ayında yapımcılığını yine Can Saban’ın üstlendiği “Bulunmam Gerek” adlı üçüncü albümünü yayınlamıştır. 2017 yılının Mart ayında “Kainat Sustu” adlı dördüncü albümünü yayınlamıştır.

Müzik hayatından sonra şiirlerini de sevenlerinin karşısına çıkarmıştır. Can Bonomo ilk şiir kitabını 2013 yılında çıkarmıştır. 2016 yılında ise “Şu Sevdalar Tevatürü” adlı ikinci kitabını yayınlamıştır.

Can Bonomo iki yıldır birlikte olduğu oyuncu Öykü Karayel ile 2018 yılının Temmuz ayında Maçka’da düzenlenen nikahla dünya evine girmiştir.

Kaynakça

www.haberler.com