burcubiricik

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

4 Mayıs 1989

Şehir

Antalya

Ülke

Türkiye

Burç

Boğa boga

190

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Burcu Biricik Kimdir?

4 Mayıs 1989 yılında Antalya’nın Elmalı ilçesinde doğmuştur. Annesi Müberra Sırçacı, toplamda iki kardeş olan Burcu Biricik’in abisi ise Bekir Biricik’tir. Annesi ve babasının küçük yaştayken ayrılması nedeniyle annesi ile birlikte dedesinin yanına yerleşmiştir. Daha sonrasında annesi ikinci evliliğini yapmıştır. Burcu Biricik babası ile hiçbir şekilde görüşmemeyi tercih etmiştir.

Çalışma hayatına küçük yaşta merhaba diyen ünlü oyuncu Burcu Biricik, bir mağazada satış danışmanlığı yapmıştır. Daha sonrasında ajansta asistanlık yapmış ve bir cafede çalışmıştır.

Lise hayatında okulun tiyatro topluluğuna katılmıştır. Çocukluğunda en büyük hayali olan oyunculuğa ilk adımını atmıştır. 2006 yılında henüz 17 yaşındayken Antalya Miss Mediterranean Güzellik Yarışması’na katılmıştır ve Akdeniz Kraliçesi seçilmiştir. İzmir Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümünü oyunculuk sebebi ile son sınıfta bırakmıştır. Üniversite yıllarında ise Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi almıştır.

2011 yılında “Artiz Mektebi” adlı oyunculuk yarışmasında birinci olmutur. İlk kez, 2007 yılında Show Tv ekranlarında yayımlanan ve Tolgahan Sayışman ile başrolü üstlendiği “Maçolar” filmi ile kamera karşısına çıkmıştır. Sonraki yıllarında ise “Muhteşem Yüzyıl”, “Beni Böyle Sev”, “Şeref Meselesi” ve “Kuzgun” gibi dizilerde yer almıştır. Önemli yapımlarda göstermiş olduğu performansı ile kısa bir süre içerisinde herkes tarafından tanınan ve beğenilen bir oyuncu olmuştur. Ayrıca kadın giyim markası olan Penti’nin reklam yüzü olmuştur.

Burcu Biricik, 2015 yılında reklam yönetim danışmanlığı sektöründe faaliyet gösteren Kokarca Medya’nın kurucusu ve sahibi Emre Yetkin ile nişanlanmış, 30 Temmuz 2016 yılında ise evlenmiştir.

Burcu Biricik’in rol aldığı diziler ve filmler:
2019 – Kuzgun (Dila) (TV Dizisi)
2019 – Çiçero (Ajan) (Sinema Filmi)
2018 – Her Şey Seninle Güzel (Deniz) (Sinema Filmi)
2018 – 8. Gün (Bahar)(TV Dizisi)
2016 – Çok Uzak Fazla Yakın (Aslı) (Sinema Filmi)
2016 – Hayat Şarkısı (Hülya) (TV Dizisi)
2014 – Şeref Meselesi (Kübra Güngör) (TV Dizisi)
2014 – Ulan İstanbul (Kübra) (TV Dizisi)
2014 – Bana Masal Anlatma (Ezgi) (Sinema Filmi)
2013 – Kedi Özledi (Lale) (Sinema Filmi)
2013 – İnanç Odası (Kurban) (Sinema Filmi)
2013 – Beni Böyle Sev (Seda) (TV Dizisi)
2012 – Düşman Kardeşler (Derya) (TV Dizisi)
2012 – Ustura Kemal (TV Dizisi)
2011 – Muhteşem Yüzyıl (Cariye) (TV Dizisi)
2007 – Maçolar (TV Dizisi)

Kaynakça

www.youtube.com www.agrisoz.com