Unvan

Sanatçı, Söz Yazarı

Doğum Tarihi

8 Ekim 1985

Ülke

ABD

Burç

Terazi

3390

kez görüntülendi

Bruno Mars Kimdir?

Peter Gene Hernandez, sahne adıyla Bruno Mars, 8 Ekim 1985 tarihinde Hawaii’nin Honolulu şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesi Bernadette San Pedro Bayot Filipinli, babası Peter Hernandez ise yarı Porto Rikolu yarı Aşkenaz Yahudisi kökenlidir. Altı kardeşten biri olan Bruno Mars’ın dört kız ve bir erkek kardeşi vardır. Müzik yeteneği ailesinden gelmektedir. Bruno Mars ayrıca dans eğitimi de almıştır. Annesi dansçı, babası ise perküsyonisttir. Henüz 4 yaşındayken haftanın 5 günü aile grubu ile performans sergilemiştir. Küçük yaşlardan itibaren Michael Jackson ve Elvis Presley gibi isimlerin şarkılarını seslendirmeye başlamıştır.

1990 yılında “MidWeek” dergisinin bir sayısında “Little Elvis” olarak yer aldı. 1992 yılında ise “Honeymoon in Vegas” filminde “Little Elvis” karakterini canlandırmıştır.

Bruno Mars, President Theodore Roosevelt High School’a başlamıştır ve 2003 yılında buradan mezun olmuştur. Müzik kariyerine devam etmek için Los Angeles’a taşınmıştır.

Şarkıcı olarak ilk müzikal deneyimini Far East Movement’ın ikinci stüdyo albümü olan “Animal” ile olmuştur. B.o.B ile çıkardıkları “Nothin’ on You” parçasının elde ettiği başarıdan sonra Bruno Mars, 11 Mayıs 2010 tarihinde “It’s Better If You Don’t Understand” adında bir EP yayımlamıştır. 2011 yılında 53’üncüsü yapılan Grammy’s Müzik Ödülleri’nde 7 dalda aday olarak gösterilmiştir. Bruno Mars ise ancak sadece 1 tanesini kazanabilmiştir.

Bad Meets Evil’ın yeni albümünde yer alan “Lighters” şarkısında Eminem ve Royce da 5’9″ ile düet yapmıştır. Ayrıca Mars, Lil Wayne’in Tha Carter IV albümünde yer alan Mirror şarkısında da Lil Wayne ile düet yapmıştır.

2012 Grammy’lerinde de 6 adaylığı olmasına rağmen hiçbirini kazanamamıştır.

Kaynakça

www.haberturk.com