Şehir

Ankara

681

kez görüntülendi

Ayşe Süberker Kimdir?

Ankara Bilkent Üniversitesi simültane çevirmenlik bölümünden mezun olan Ayşe Süberker haberciliğe 20 yaşında TRT Dış Yayınlar Dairesi İngilizce Masası’nda başladı. 7 yıl boyunca TRT’nin birçok radyo kanalında İngilizce haber bültenleri okudu, Fransız ve Alman Devlet Radyolarından kazandığı İngilizce burslarla uluslararası habercilik konusunda farklı perspektifler kazandı.

Habertürk İstanbul’da başlayan televizyon kariyerini ilerleyen yıllarda TRT Türk ve TRT Haber’de yaptığı uluslararası ilişkiler programlarıyla devam ettirdi. Programlarının içeriği açısından kendi konu ve sektöründe uzman binden fazla konuk ağırladı, ülkemizi ziyaret eden devlet başkanları ve karar alıcılarıyla özel röportajlar gerçekleştirdi ve gittiği ülkelerden tartışmalı konular üzerine dosya haberler hazırlayıp sundu. Halihazırda İngilizce yayın yapan TRT World’de Türkiye ve dünyayı yakından ilgilendiren güncel konuların ele alındığı Strait Talk adlı programı hazırlayıp sunmaktadır.

Programcılığının yanı sıra, yıllar içinde edindiği tecrübe ve birikim sayesinde birçok farklı konuda düzenlenen uluslararası organizasyonda sunuculuk ve moderatörlük görevlerini başarıyla üstlenmiştir.

Kaynakça

https://csa.com.tr