aydin_gundogdu_kimdir

Doğum Tarihi

1966

Şehir

Ordu

3676

kez görüntülendi

Aydın Gündoğdu Kimdir?

Aydın Gündoğdu, 1966 yılında Ordu – Mesudiye’de doğdu. Lise öğrenimini 1978-1985 yılları arasında Tokat İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. 1985-89 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü bitirmiş ve aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Lisansta “Türkiye Buğday Üretimini Etkileyen Faktörler-Ekonometrik Olarak İncelenmesi”, Yüksek Lisansta ise “Yatırımların Finansmanında Özel Finans Kurumlarının Payı ve Türkiye Uygulaması” konularında tez çalışmaları yapmıştır.

1989-1990 yılları arasında bilgisayar sektöründe Pazarlama Uzmanı olarak çalışmıştır. Temmuz 1991/ Aralık 1999 tarihleri arasında Kuveyt Türk’te Proje ve Yatırımlar Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kademelerde çalışmış olup, aynı kurumda Mali Tahlil ve İstihbarat Müdür V. görevinde bulunmuştur.

1997 yılında kısa dönem askerlik yükümlülüğünü Gaziantep 5.Zırhlı Tugay’da yerine getirmiştir. 1999 yılında Anadolu Finans Kurumu Pazarlama Müdürü, Ocak 2005’te Pazarlama Grup Müdürü olarak görev yapmıştır. Anadolu Finans-Family Finans’ın birleşmesi ile oluşan Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.’nde ise Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na getirilmiştir. Ar-Ge, Ürün Geliştirme, Müşteri Analitiği, Kurumsal İletişim, Kobi Bankacılığı, Ticari Bankacılık ve Kurumsal Bankacılık alanında dönemleri farklı olmak üzere sorumluluk üstlenmiştir. 30 Eylül 2013 tarihinde Türkiye Finans’tan Ticari Bankacılık GMY pozisyonunda iken ayrılmıştır.

3 Şubat 2015 tarihinde TMSF’nin kararı ile Bank Asya Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Vekili olarak göreve başlamıştır.