Unvan

Orgeneral

Doğum Tarihi

1946

2889

kez görüntülendi

Avni Atila Işık Kimdir?

ORGENERAL AVNİ ATİLA IŞIK 1946 YILINDA AFYONKARAHİSAR’DA DOĞMUŞTUR. 1966 YILINDA KARA HARP OKULUNDAN, 1967 YILINDA İSTİHKAM OKULUNDAN MEZUN OLMUŞTUR.

1975 YILINA KADAR KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA BAĞLI ÇEŞİTLİ BİRLİKLERDE TAKIM KOMUTANLIĞI YAPAN KORGENERAL IŞIK 1977 YILINDA KARA HARP AKADEMİSİNDEN MEZUN OLMUŞ, ARDINDAN KURMAY SUBAY OLARAK KARA KUVVETLERİ İSTİHKAM DAİRE BAŞKANLIĞINDA PROJE SUBAYLIĞI, KARA HARP AKADEMİSİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİ, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ EĞİTİM KOMUTANLIĞINDA İRTİBAT SUBAYLIĞI, KARA KUVVETLERİ EĞİTİM KOMUTANLIĞINDA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, LONDRA ASKERİ ATAŞELİĞİ, 12 NCİ PİYADE TÜMEN 7 NCİ PİYADE ALAY KOMUTANLIĞI VE KARA KUVVETLERİ GENEL PLAN VE PRENSİPLER BAŞKANLIĞINDA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVLERİNİ YÜRÜTMÜŞTÜR.

1993 YILINDA TUĞGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞTİR. TUĞGENERAL RÜTBESİ İLE GENELKURMAY SİLAHSIZLANMA VE ULUSLAR ARASI GÜVENLİK İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI VE 66 NCI ZIRHLI TUGAY KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNMUŞ, 1997 YILINDA TÜMGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞTİR. TÜMGENERAL RÜTBESİ İLE KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI PLAN PRENSİPLER BAŞKANLIĞI, GENELKURMAY GENEL SEKRETERLİĞİ VE İSTİHKAM OKULU VE EĞİTİM MERKEZİ KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNMUŞ, 2001 YILINDA KORGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞTİR. KORGENERAL RÜTBESİ İLE 7 NCİ KOLORDU KOMUTANLIĞI VE MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNDUKTAN SONRA, 30 AĞUSTOS 2006 TARİHİNDEN GEÇERLİ OLARAK ORGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞ VE KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI KURMAY BAŞKANLIĞI GÖREVİNE ATANMIŞTIR.

Sayfalar: 1 2