Ata-Demirer

Doğum Tarihi

6 Temmuz 1972

Şehir

Bursa

Ülke

Türkiye

Burç

Yengeç yengec

1692

kez görüntülendi

Ata Demirer Kimdir?

Ata Demirer, 6 Temmuz 1972 yılında Bursa’da doğdu. 1991 yılında istanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü’nü kazandı. Dormen Tiyatrosu’nda 1995 yılında “komik para” adlı oyunla tiyatro sahnesinde kendini gösterdi. Öğrencilik yıllarında aynı zamanda geceleri de barlarda çalışıyordu. Ege Kumpanya adı altında bir rembetiko orkestrası kurdu ve bu orkestra ile sahne çalışmaları yaptı.

23 Şubat 1998’de Tek Kişilik Dev Kadro gösterisi ile ilk kez Leman Kültür’de sahne aldı. Bu Stand Up Gösterisi ile adını duyursa da Star TV’de yayınlanan Korsan TV programı ve oynadığı karakterler ile iyice sivrildi. Ama asıl çıkışını Avrupa Yakası adlı dizide yapmıştır.

Oynadığı Volkan karakteri ile dizinin izlenme rekorları kırmasına neden oldu. Daha sonra dizide diğer oyunculardan Hümeyra ile problem yaşadığından diziden ayrıldığı açıklandı.

Neredesin Firuze adlı sinema filminde 2 ayrı karakteri oynayan Demirer Vizontele Tuuba filminde de rol aldı.

Eyvah Eyvah isimli sinema filminin yapımını gerçekleştirdi. 2011 yılında Eyvah Eyvah 2 filminde Özge Borak ile birlikte rol aldı. Daha sonra Özge Borak ile 11 Kasım 2011 tarihinde nişanlanıp 22 Nisan 2012 tarihinde evlendi.