Aslıenver

Unvan

Oyuncu

Doğum Tarihi

10 Mayıs 1984

Ülke

İngiltere

Burç

Boğa boga

568

kez görüntülendi

Aslı Enver Kimdir?

Aslı Enver, 10 Mayıs 1984 tarihinde İngiltere’nin Londra şehrinde dünyaya gelmiştir. Erkek kardeşi Anıl Enver, kız kardeşi Anıl Hıybeti Enver’dir. Tekstilci babası Kıbrıs Türk’üdür. İlkokul hayatını Londra’da okumuştur. Aslı Enver 1996 yılında henüz 12 yaşındayken ailesi ile birlikte Londra’dan İstanbul’a taşınmıştır.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çocuk yaşlarından itibaren oyuncu olmak isteyen Aslı Enver, eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli projelerde rol almaya başlamıştır. 2002 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan “Uzay Sitcom” projesinde yer almıştır. Yine aynı yıl içerisinde “Ayna” isimli kısa film kadrosunda yer alarak oyunculuk hayatına ilk adımlarını atmıştır.

Gösterdiği performans sonrasında yapımcıların dikkatini çekmiştir ve o dönemin reyting rekoru kıran oyuncu kadrosunda Perran Kutman, Tarık Papuççuoğlu, Atilla Olgaç, Ulvi Alacakapan, Kerem Kupacı, Serhan Arslan, Paşhan Yılmazel, Gökçe Bahadır, Ümit Erdim, Yıldız Asyalı ve Hakan Altıner gibi önemli isimlerin yer aldığı “Hayat Bilgisi” isimli dizide “Hazal” karakterini canlandırmıştır.

2007-2010 yılları arasında yine çok sevilen “Kavak Yelleri” isimli dizide “Mine” karakterine hayat vermiştir. Bu iki proje Aslı Enver için tamamen dönüm noktası olmuştur. Ardından sırası ile Rakı Masası, Suskunlar, Kayıp, Tamam Mıyız?, Bana Artık Hicran De, Kardeşim Benim, Mutlu Ol Yeter, Kış Güneşi, Öteki Taraf isimli projelerde yer almıştır.

Film oyunculuğu ile de sevenlerinin karşısına çıkan Aslı Enver, 2016 yılında yönetmenliğini Mert Baykal’ın yaptığı oyuncu kadrosunda Burak Özçivit, Murat Boz gibi isimlerin yer aldığı “Kardeşim Benim” filminde “Zeynep” karakterini canlandırmıştır.

Son olarak Star TV’ de yayınlanan yönetmen koltuğunda Deniz Koloş, Zeynep Günay’ın oturduğu oyuncu kadrosunda Özcan Deniz, İpek Bilgin, Salih Bademci, Fırat Tanış, Murat Aygen gibi oyuncuların yer aldığı “İstanbullu Gelin” isimli dizide “Sürayya Boran” karakteri ile başrol oynamıştır.

Aslı Enver, kendisi gibi oyuncu olan “Birkan Sokullu” ile 3 yıllık bir birlikteliğin ardından 2015 yılında boşanmıştır. “O Ses Türkiye” programında tanıştığı yakışıklı şarkıcı “Murat Boz” ile mutlu birlikteliklerine devam etmektedir.

Kaynakça

www.haber7.com www.hurriyet.com.tr