arianagrande

Unvan

Sanatçı, Oyuncu

Doğum Tarihi

26 Haziran 1993

Ülke

ABD

Burç

Yengeç yengec

573

kez görüntülendi

Ariana Grande Kimdir?

Ariana Grande, 26 Haziran 1993 tarihinde Amerika’nın Florida’ya bağlı Boca Raton kentinde dünyaya gelmiştir. Tam adı Ariana Grande-Butera şeklindedir. Babası Edward Butera, annesi Joan Grande’dir. Frankie Grande adında bir abisi vardır. Profesyonel oyunculuk hayatına henüz 15 yaşındayken “Broadway” de sahne alarak başlamıştır. 2010 yılında Nickelodeon’un sitcom dizisi “Victorious” da canlandırdığı “Cat Valentine” karakteriyle ve yaptığı şarkılarla tanınmıştır.

“North Broward Preparatory School” adındaki lisede öğrenimini sürdürürken, müzikal kariyeri için okuldan ayrılmıştır. Küçüklüğünde çocuk tiyatrosunda sahneye çıkan Ariana Grande, “Oz Büyücüsü” gibi müzikallerde yer almıştır. 2011 yılında “Winx Club” adındaki animasyon serisinin 4 bölümüne sesiyle katkı yapmıştır.

Ariana Grande “Put Your Hearts Up” adında ilk teklisini çıkarmıştır. Ardından çıkış albümünü ise 3 Eylül 2013 tarihinde yayınlamıştır. 22 Ağustos 2014 tarihinde “My Everything” adında ikinci albümünü çıkarmıştır. Daha sonra 2015’te Noel albümü olan Christmas & Chill’i piyasaya sürmüştür. 20 Mayıs 2016’da “Dangerous Woman” adında üçüncü albümü çıkarmıştır.

Kaynakça

www.yeniakit.com.tr www.haberler.com