almedaabazi

Unvan

Model

Doğum Tarihi

13 Şubat 1992

Ülke

Arnavutluk

Burç

Kova kova

1450

kez görüntülendi

Almeda Abazi Sayışman Kimdir?

Almeda Abazi, 13 Şubat 1992 tarihinde Arnavutluk’un Tiran şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesi Albana Abazi, babası Muhammet Abazi’dir. Kardeşleri ise İlda Abazi, Aris Abazi’dir. Ülkesi Arnavutluk’ta katıldığı 3 güzellik yarışmasında da kraliçe seçilerek Miss Tiran, Miss Albania ve 2008 yılında Miss Globe Kainat Güzeli ödüllerini kazanmıştır. Eğitim hayatını İstanbul Özel Tarhan Koleji, İstanbul Aydın Üniversitesi Bilim-Sanat Akademisi Oyunculuk Bölümü ve Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümlerinde tamamlanmıştır.

Ardından oyunculuğa merak saran Almeda Abazi, 2009 yılında “Konak” ve “Show Business” adlı sinema filmlerinde rol almış, TRT kanalında yayınlanan “Ayrılık” adlı dizide oynamıştır.

2011 yılında sunuculuğunu Burcu Esmersoy’un yaptığı “Yok Böyle Dans” adlı dans yarışmasında da yarışmacı olarak yer almıştır. 2013 yılında “Muhteşem Yüzyıl” isimli dizinin 4.sezonunda kadroya dahil olmuştur ve “Valeria” karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında “Survivor All-Star” adlı yarışmada yarışan Almeda Abazi, yarışmanın 5.haftasında yapılan SMS oylaması sonucu adaya veda etmiştir.

Ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman ile 13 Şubat 2017 tarihinde Los Angeles’ta evlenmiştir. Çiftin Efehan Sayışman adında bir oğlu vardır.

Kaynakça

www.hurriyet.com.tr www.haberturk.com