ali-aydin

Doğum Tarihi

1965

Şehir

Yozgat

Ülke

Türkiye

2236

kez görüntülendi

İçerik Sponsoru Kablonet Başvuru

Türksat Kablonet Aboneliği için 0850 888 0 126 numaralı telefondan bilgi alabilir ve abonelik başvuru işleminizi anında gerçekleştirebilirsiniz. Hizmet verilen iller için tıklayınız.

Ali Aydın Kimdir?

Ali Aydın, 1965 yılında Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinin Ovakent Kasabası’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’den 1990 yılında mezun olmuştur.

Öğrenim dönemi sırasında gazete muhabirliği, dergicilik faaliyetleri ile de ilgilenmiş olan Aydın; Avukatlık mesleği yanında sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmuş ve insan hakları alanlarında çalışmalar yapmıştır. Avukatlık meslek sorunlarının tespit ve çözümleri ile baroların etkinliklerinin artırılmasını amaçlayan bir çok organizasyonu gerçekleştirmiştir.

1991 yılında and içerek Ankara’da serbest avukatlığa başlamış ve 1993 yılından itibaren mesleki faaliyetini Kayseri’de sürdürmüştür. Kayseri Barosu Başkanı olarak görev yapmakta iken 22.10.2010 tarihinde Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği görevine başlamış olup HSYK İkinci Dairede görevine devam etmektedir.

Üç çocuk babası olan Ali Aydın’ın eşi öğretmen olarak görev yapmaktadır.