Doğum Tarihi

25 Temmuz 1960

Şehir

Kayseri

Burç

Aslan

2202

kez görüntülendi

Ahmet Öksüzkaya Kimdir?

Ahmet Öksüzkaya, 25 Temmuz 1960’da Kayseri’de doğdu. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Nebahat’tır. Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi.

Mali Müşavirlik yaptı. Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Üyesi oldu. Meslek odasında Genel Sekreterlik ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde buludu.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Delegesi olarak görev yaptı.
Ak Parti Kayseri Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu.
23. ve 24.Dönemde Ak Parti Kayseri Milletvekili seçildi.

Öksüzkaya, evli ve 3 çocuk babasıdır.

30 Mart 2014 günü yerel seçimlerin yapıldı sırada Ak Parti’den istifa etti.

Sosyal paylaşım sistesi Twitter üzerinden açıklama yapan milletvekili Ahmet Öksüzkaya, son zamanlar demokrasi, hukuk ve uzlaşma konularındaki parti politikaları ile şahsi görüşlerinin uyuşmadığını belirtti.

Özsüzkaya’nın takipçileriyle paylaştığı açıklaması şöyle: “2002 yılından beri, özellikle ilk iki dönemde yapılan icraatlarla hem yurt içinde hem de yurt dışında yıldızı parlayan bir ülke konumuna gelmemizde mensubu olduğum partinin katkısı büyüktür. Milletimiz ve dünya milletleri bu gelişmeleri takdirle karşılamıştır. Ancak, üzülerek görüyorum ki; son zamanlar da demokrasi, hukuk ve uzlaşma konularındaki parti politikaları ile şahsi görüşüm uyuşmamaktadır. Bu nedenle Adalet ve Kalkınma Partisi’nden istifa etme kararı almış bulunuyorum. Bu güne kadar birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini temenni ediyorum. Milletimize ve şehrime bağımsız olarak hizmet etmeye devam edeceğim.”

Ahmet Öksüzkaya’nın bu açıklamasından önce Ankara’da oyunu kullandıktan sonra Kayseri’ye gelen Enerji Bakanı Taner Yıldız, milletvekili Ahmet Öksüzkaya ile görüştü.

Ancak, Bakan Yıldız’ın, Öksüzkaya’yı istifa kararından vazgeçiremediği belirtildi.