Unvan

Belediye Başkanı

Doğum Tarihi

1949

Ölüm Tarihi

23 Aralık 2005

Şehir

Adıyaman

Ülke

Türkiye

2079

kez görüntülendi

Ahmet Korkut Kimdir?

1949 yılında Adıyaman’ın Sincik İlçesi’nde doğdu. Yörenin saygın kişilerinden Hacı Ömer KORKUT’un oğludur. ilk ve ortaöğrenimini Kahta’da bitirdi. Yıllarca Kahta, Sincik vs. ilçelerde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde (Okullarda) memurluk (katiplik) yaptı. Sincik, Kahta’ya bağlı bir köy iken 1990 yılında ilçe olunca bincik halkı belediye başkanı arayışına girdi. Toplum tarafından sevilen ve kabul gören Ahmet Korkut, Sincik’in ilk belediye başkanı olarak Anavatan Partisin’den seçildi. 1999 yılına kadar belediye başkanı olarak görev yaptı.

Ahmet Korkut, Sincik’te bir çok ilke imza attı ve bir çok hizmetiyle halen yad edilmektedir. 2002 yılı genel seçimlerinde AKP’de belediye başkanı adayı olarak seçimlere girdi. Daha sonra Milli Eğitim’deki görevine geri dönen Ahmet Korkut, emekli oldu. 10 çocuk babası olan Ahmet KORKUT, toplumun değer yargılarına bağlı, muhafazakar bir yapıya sahip bir insandı.

23 Aralık 2005 tarihinde geçirdiği rahatsızlık sonucu Allah’ın rahmetine kavuştu. Yoğun bir kalabalık ve gözyaşları arasında toprağa verildi.