Unvan

Prof. Dr.

Ülke

Türkiye

1945

kez görüntülendi

Acar Baltaş Kimdir?

Türkiye’de geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için bir çözüm olduğunu göstermiş öncü bir psikologdur. Yüksek öğrenimini Istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde yapan Acar Baltaş, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yüksek beyin fonksiyonları konusunda doktora çalışmasını tamamlamıştır. 1981’de Tıp Bilimleri Doktoru, 1986 yılında Uygulamalı Psikoloji Doçenti, 1996 yılında da Profesör unvanını almıştır.

Acar Baltaş, kültürel dönüşüm için kurumlara danışmanlık yapmakta, seminerler vermekte, değerlerle yönetip yaşamaktadır. Türkiye’deki en etkili konuşmacılardan biri olan Dr. Acar Baltaş, “ekip çalışması”, “liderlik”, “yürekten adanma”, “potansiyeli performansa çevirmek”, “Türk kültür değerleriyle yönetmek” konularında yazılı ve görsel medyada çok sayıda röportaj ve program yapmıştır.

Baltaş-Baltaş Yönetim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ve Baltaş-Eksen Seçme, Değerlendirme ve Organizasyon Merkezi’nde danışmanlık ve koçluk yapmaya devam etmektedir.

1996-1999 yılları arasında ve 2005’te Türk A Milli Futbol Takımı’nın, 2002-2003 sezonunda Galatasaray Futbol Takımı’nın psikolojik danışmanlığını yapmıştır.