• Yapım Tarihi:
  • Yayıncı:Dokuz Sekiz Müzik
  • Türü: Pop
  • Ülke: Türkiye

12 şarkıdan oluşan ilk albümüdür. Albümde yer alan eserlerin söz ve besteleri çoğunlukla Halil Sezai imzasını taşıyor. “Bir Rüzgar Esti” isimli şarkının bestesinde Göksun Çavdar, “İçim Paramparça” adlı eserde de besteci olarak Saki Çimen adını görüyoruz. Sanatçı “Seni Çektim İçime” şarkısını ise Tuğçe Soysop ile birlikte seslendirdi.

Projenin müzik direktörlüğünü ve düzenlemelerini Göksun Çavdar, mix ve mastering çalışmalarını Tarık Ceran gerçekleştirdi. Kapak fotoğrafını Mehmet Turgut, albümün ilk klibini de “OLSUN” isimli şarkıya Emir Khalilzadeh çekti. Yapımcılığını Ahmet Çelenk’in yaptığı “Seni Beklerken” 21 Kasım 2011’de satışa sunuldu.

Halil Sezai adıyla meşhur olan sanatçı 16 Ağustos 1979 tarihinde Eskişehir‘de doğdu. Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden olup, soyadını buradan almaktadır. Eskişehir Atatürk Lisesi’nden ve 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur. 2011 yılında Seni Beklerken isimli ilk albümü piyasaya çıkmıştır. 2011 yılında vizyona giren İncir Reçeli filmi ile oyunculuğunu […]

Halil Sezai Paracıkoğlu Diğer Albümleri