• Yapım Tarihi:
  • Yayıncı:Dokuz Sekiz Müzik
  • Türü: Pop
  • Ülke: Türkiye

Halil Sezai’nin, ikinci solo albümüdür. 14 şarkıdan oluşan albümün müzik direktörlüğünü Sadun Ersözmez üstlenirken, Halil Sezai, bu albümde söz ve müziği kendisine ait olan şarkıların yanı sıra Engin Bayrak ve Emrah Özen imzası taşıyan iki şarkıya daha yer verdi.

Ayrıca düzenlemesini Göksun Çavdar’ın yaptığı “Aşk Yakar” şarkısında Fuzuli’nin unutulmaz dizelerini kendi bestesi ile yorumladı. Albümün mastering çalışması Tarık Ceran tarafından yapıldı. Kartonet fotoğraflarını Mehmet Turgut’un çektiği albümün, ilk video klibi Talip Karamahmutoğlu yönetmenliğinde “Yangın Var” şarkısına çekildi.

Halil Sezai adıyla meşhur olan sanatçı 16 Ağustos 1979 tarihinde Eskişehir‘de doğdu. Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden olup, soyadını buradan almaktadır. Eskişehir Atatürk Lisesi’nden ve 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur. 2011 yılında Seni Beklerken isimli ilk albümü piyasaya çıkmıştır. 2011 yılında vizyona giren İncir Reçeli filmi ile oyunculuğunu […]

Halil Sezai Paracıkoğlu Diğer Albümleri